Najnowsze wiadomości

Znów zasilona flota Lotu

Abu utrzymać swoją pozycje na podniebnym rynku samoloty musza być stale modernizowane i unowocześniane. Taką zasadą kierują się także nasze polskie linie lotnicze, które w ostatnim czasie znacząco zaczęły zasilać swoją flotę. Obecnie armia Lotu została wzmocniona przez już czwarty...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

W oczekiwaniu na nowe połączenia SAS-u

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 03-08-2015

Tags:

0

O nowych trasach dalekiego zasięgu w ofercie skandynawskiej linii lotniczej SAS słyszymy od dobrych kilkunastu miesięcy. W maju po raz pierwszy zaprezentowany został plan rozwoju siatki międzykontynentalnej. Prezentacja miała miejsce w siedzibie przewoźnika w Sztokholmie, wspomniano wtedy, co nie jest zaskoczeniem, że połączenia miałby być inaugurowane z lotnisk w Kopenhadze, Oslo i Sztokholmie.

SAS airline

Obecnie dostępna oferta przewoźnika w zakresie lotów dalekiego zasięgu liczy 11 tras i obejmuje połączenia do Chicago, Houston, Nowego Jorku, Pekinu, San Francisco, Szanghaju, Tokio, Waszyngtonu. Rejsy realizowane są z trzech głównych skandynawskich lotnisk (wspomniane wcześniej) a także z portu lotniczego w Stavanger. Jeszcze w tym roku, a dokładnie po wakacjach do rozkładu dołączą loty ze Sztokholmu do Hong Kongu, a także zwiększona zostanie częstotliwość rejsów z Kopenhagi do San Francisco. Nowością będą połączenia do Singapuru realizowane przy współpracy z linią lotniczą Singapore Airlines na zasadzie joint-venture.

SAS przeprowadził swoje badania, analizie poddano 34 trasy międzykontynentalne, cieszące się największą popularnością wśród Skandynawów. Ze względu na zbyt dużą liczbę dostępnych na rynku miejsc w samolotach w stosunku do obłożenia, lista nie obejmuje takich miast jak: Nowy Jork, Bangkok, Dubaj, Pekin, Tokio, Waszyngton i Chicago Na podstawie takich informacji jak potencjalne wielkości potoków pasażerskich na trasach bezpośrednich, oferta konkurencji, możliwości flotowe i odległość pomiędzy lotniskami dokonano wstępnej selekcji. Wykluczono m.in. australijskie Sydney, Rio de Janeuro i Sao Paulo w Brazylii, indyjski Bombaj oraz Delhi. Odległość zdyskwalifikowała Kenię, Kuala Lumpur w Malezji oraz miasta w Republice Południowej Afryki. Podobny los spotkał Tajlandie oraz Los Angeles, Toronto i Katar.

Z obszernej listy ostało się 12 destynacji, co do których rokowania są najlepsze. Linia lotnicza SAS musi wybrać spośród takich kierunków jak: Miami, Las Vegas, San Francisco, Szanghaj, Singapur, Hong Kong, Orlando, Boston, Manila, Houston, Seul, Ho Chi Minh City. Już na pierwszy rzut oka można wskazać kolejne pozycje do odrzucenia. Dotyczy to Huston, Hong Kongu. Skandynawski przewoźnik przecież już realizuje loty do Huston, a i tak obłożenie w boeingu 737, mogącym zabrać na pokład 44 osoby, nie przekracza często nie przekracza 50%. Połączenia do Hong Kongu rozpoczną się we wrześniu, a więc prawdopodobieństwo na kolejne rejsy jest znikome.

Na rynku lotniczym trwają spekulacje, mówi się, że najbardziej prawdopodobne są trasy, na których przewoźnik może kursować przez cały rok, a więc: Miami, Los Angeles, Boston, Seul i Ho Chi Minh City, w pozostałych przypadkach (Manila i Singapur) ruch, choć duży, odbywa się raczej tylko w sezonie.

O decyzji skandynawskiej linii lotniczej SAS dowiemy się już niebawem, z pewnością ogłoszenie nowej siatki dalekodystansowej związane będzie z kampanią reklamową na szeroką skalę.

SAS airline

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X