Najnowsze wiadomości

Nowości w Skandynawskich liniach lotniczych

Mnogość linii lotniczych, zarówno tradycyjnych jak i przedstawicieli niskobudżetowych przewoźników sprawia, że linie muszą coraz bardziej starać się o pozyskiwanie a przede wszystkim zadowolenie klientów. Dlatego z roku na rok linie podwyższają standardy aby pozyskać jak...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Towarowe połączenie Łodzi dzięki Lufthansie

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 10-01-2012

Tags: , , , , ,

0

Lotnisko w Łodzi połączyło się z wielkim światem, tak właśnie tak od tego roku Lufthansa Cargo uruchomiła regularne połączenia towarowe między Frankfurt nad Menem a Łodzią. Jak wiadomo lotnisko we Frankfurcie jest największym w Europie portem przeładunkowym. Lufthansa docenia potencjał Polski, dlatego nowe połączenie jest ważnym elementem długofalowej strategii firmy. Obecnie przewoźnik oferuje dwa razy w tygodniu bezpośrednie połączenie importowe oraz eksportowe na trasie Frankfurt – Łódź, a w najbliższych tygodniach planuje dalszy rozwój. Celem niemieckiej linii lotniczej są połączenia importowe oraz eksportowe 7 razy w tygodniu wychodząc naprzeciw potrzebom światowego rynku.

Lufthansa

Na lotnisku im. Reymonta w Łodzi od dwóch lat funkcjonuje spółka Air Cargo Service, która zajmuje się obsługą ładunków towarowych. Zajmie się ona odprawą samolotów na łódzkim terminalu Cargo, a następnie droga lądową kontenery na tirach dotrą na lotnisko we Frankfurcie, skąd samolotami Lufthansy dotrą do docelowego kraju. Pierwszym testowanym towarem była partia światłowodów, która została dostarczona z Łodzi, poprzez Frankfurt, do Kataru.

Łódzki terminal Cargo funkcjonuje od 2009 roku, jego budowa kosztowała 1,2 mln złotych. Może on obsługiwać zwykłe ładunki, a także przesyłki specjalne takie jak materiały niebezpieczne, leki czy krew, która może uratować komuś życie. Jego powierzchnia to aż 750 mkw, jednak już niedługo rozpocznie się rozbudowa, plan zarządu zakłada terminal o powierzchni co najmniej 2-3 tys. mkw. Pozwoli to zwiększyć moce przewozowe oraz przyciągnąć inne firmy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy podobno już trwają rozmowy władz łódzkiego Terminalu Cargo z przewoźnikami, którzy wykazują zainteresowanie usługami Cargo.

Co istotne łódzki terminal to miejsce, gdzie stosowane są uproszczone procedury, status składu celnego oraz magazynu czasowego składowania. Tak więc wszyscy klienci Cargo mogą skorzystać z możliwości odroczenia zapłaty nawet do 45 dni. Należny podatek VAT od importu towaru można rozliczyć bezgotówkowo poprzez deklarację VAT-7. – Pozwala to na zachowanie większej płynności finansowej klientów. Założenia szefów Portu Lotniczego przewidują obłożenie od 2 do 3 tysięcy ton towarów na rok, a z czasem jeszcze większe.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X