Najnowsze wiadomości

Jeszcze tańsze linie lotnicze

Trudno uwierzyć, ze ekspansja tanich linii lotniczych wpłynęła na zmiany u regularnych przewoźników. Pasażerowie coraz częściej korzystają z samolotów, a według statystyk niskobudżetowi przewoźnicy mają się coraz lepiej. Wśród naszych rodaków króluje...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Sycylia – wyspa między Europą a Afryką

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze, Podróże | Dnia 12-09-2012

Tags: , , , , , , , , , ,

0

SycyliaStarożytne zabytki, wspaniała przyroda, wysokie góry opadające do morza, gaje oliwne i cytrusowe, migdałowce, palmy, łany pszenicy i bogate winnice. Swoje gleby zawdzięcza Etnie, najwyższemu i najbardziej aktywnemu wulkanowi. Najpiękniejszy widok na Etnę roztacza się ze średniowiecznego miasteczka Taorminę. Kręte uliczki prowadza na szczyt wzgórza, zwieńczonego ruinami antycznego teatru. Z jego widowni widać ośnieżone szczyty wulkanu. Tak samo piękna jak Taormina jest Cefal. Piaszczysta plaża, położona u stóp skalistego wzgórza La Rocca, miasto oplecione jest Labiryntem średniowiecznych uliczek. Z Cefalu warto wybrać się na zachód Palermo, Monreale i Erice. W Palermo koniecznie musimy zobaczyć katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która jest największa normańską budowlą na wyspie. Rozbudowywana przez wieki zaskakuje różnorodnością stylów – gotyckie wieże sąsiadują tutaj z arabskimi kopułami. Trzeba też zajrzeć do katakumb. Erice to miasteczko zbudowane na 750- metrowej wapiennej grani. Strome średniowieczne uliczki i zaułki prowadzą do normańskiego zamku zawieszonego nad stromą przepaścią.

Vulcano

Na wyspie Vulcano można zażyć leczniczych kąpieli w błotach siarkowych. Taka kąpiel nie powinna trwać dłużej niż pół godziny, dobrze działają na rożne bóle a także na skórę. Dlatego wczasy mogą okazać się dla nas lecznicza kuracją. Innym ważnym miejscem jest Katedra Monreale, która olśniewa bizantyjskimi mozaikami. Do ich wykonania zużyto ponad 2000 kilogramów złota. W absydzie wewnętrznej znajduje się słynny fresk Chrystusa Pantokratora, który jest znany na całym świecie.

Etna

Od zawsze jest głównym punktem wyprawy na Sycylię. Można tam dojechać samochodem bądź autobusem. Ponad 2000 metrów należy przesiąść się do kolejki linowej. Turyści musza zabezpieczyć się ciepłymi ubraniami, gdyż nawet latem może padać tam śnieg. Dookoła Etny rozpościerają się gaje z owocami i warzywami a także winnice.

Bilety lotnicze na Sycylię

Oferuje wielu przewoźników ale z tanich lotów można skorzystać w Ryanair. Irlandzki przewoźnik lata między innymi z portu lotniczego we Wrocławiu. Korzysta z mniejszego lotniska nieopodal Sycylii, dzięki czemu oferuje tak niskie ceny biletów lotniczych.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X