Najnowsze wiadomości

Zima z węgierskimi liniami lotniczymi

Koniec okresu wakacyjnego, naturalnie rozpoczyna przygotowanie do zimowych wojaży. Wielbiciele nart z utęsknieniem czekają na oferty linii lotniczych dzięki którym tanio pojada do kurortów, w których będą mogli uprawiać sporty zimowe. Linia lotnicza Wizz Air już w zeszłym...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Ranking najlepszych lotnisk świata 2012

Autor Fly | Kategoria Informacje | Dnia 11-02-2013

Tags: , , , , , , , , , ,

0

Porty lotniczeOrganizacja Skytrax ogłosiła ranking najlepszych portów lotniczych na świecie w 2012 roku. Swa opinię na temat lotnisk wydało ponad 12 milionów pasażerów z całego świata. Skytrax jest prestiżową organizacją zrzeszająca przedstawicieli branży lotniczej. Wyniki jednoznacznie pokazują, że najwyżej oceniane porty znajdziemy w Azji, niestety jak się można było spodziewać w zestawieniu zabrakło polskich lotnisk.

Port lotniczy w Seulu

Pierwsze miejsce już po raz drugi zdobył port lotniczy w Seulu (ICN), który jest głównym międzynarodowym lotniskiem Korei Południowej. Lotnisko Incheon International Airport poprzedni raz tak wysoko nagrodzone zostało w 2009 r.. Nic dziwnego, stanowi ono bowiem jeden z najbardziej ruchliwych portów przesiadkowych w całej Azji. Posiada zadziwiające położenie, umiejscowiony jest na wyspie zachodniego wybrzeża Korei. Do lądu można dotrzeć autostradą o długości 130 kilometrów, łączy ona również lotnisko Seul-Inczohn z portem lotniczym Seul-Gimpo, lecz można wybrać także transport metrem lub koleją. Pomiędzy tymi dwoma portami można także podróżować koleją, metrem, taksówką, a nawet promem.

Hong Kong

Co ciekaw w opinii respondentów zeszłoroczny lider klasyfikacji w bieżącym roku zajął dopiero trzecie miejsca, mowa oczywiście o porcie lotniczym w Hong Kongu. Drugie miejsce na podium przypadło lotnisku Singapore Changi Airport, które w ciągu zeszłego roku obsłużyło około 44 milionów pasażerów. Tej wyjątkowy port prowadzi działalność nie tylko lotniczą, dla klientów pomyślano również o świetnie przygotowanym zapleczu rekreacyjnym. Oczekując na lot można skorzystać z basenu, pójść do kina, lub pospacerować w ogrodzie.

Amsterdam Schiphol

W światowym zestawieniu Skytraxu znalazło się sześć europejskich portów lotniczych. Najwyższe czwarte miejsce zajął port lotniczy Amsterdam Schiphol, na szóstym i siódmym miejscu znalazły się odpowiednio lotniska Munich Airport i Zurich Airport. Lotnisku z Zurychu zostało również liderem jednej z kategorii najlepszych lotnisk obsługujących od 20 do 30 milionów pasażerów.

Delhi International Airport

Nagrodę otrzymał również port lotniczy Delhi International Airport, który został uznany za lotnisko które przez ostatni rok dokonało największego postępu, bezpośredni wpływ na tą decyzję miała budowa nowego terminalu w 2010 r.. Jego otwarcie przyczyniło się do wzrostu jakości świadczonych usług w odczuciu pasażerów. Nowy terminal oferuje szeroki wybór sklepów i lokali gastronomicznych.

Lotnisko w Ankarze

Wyróżnienie w tej kategorii zdobyło również lotnisko w Ankarze, trzecie miejsce przypadło portowi Chongqing Jiangbei International Airport, pierwszą piątkę zamyka port lotniczy Sydney Airport oraz Recife International Airport.

Londyn Heathrow

Podróżni oddawali swoje głosy również w takich kategoriach jak najlepszy terminal pasażerski, najczystszy port, czy najlepsze lotnisko transferowe. W tych kategoriach zwycięzcami zostali odpowiednio port lotniczy Londyn Heathrow za swój terminal piąty, następnie czystość nagrodzono w Hong Kongu. Natomiast transfery najwyżej oceniono w Singapurze.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X