Najnowsze wiadomości

Towarowe połączenie Łodzi dzięki Lufthansie

Lotnisko w Łodzi połączyło się z wielkim światem, tak właśnie tak od tego roku Lufthansa Cargo uruchomiła regularne połączenia towarowe między Frankfurt nad Menem a Łodzią. Jak wiadomo lotnisko we Frankfurcie jest największym w Europie portem przeładunkowym. Lufthansa docenia potencjał...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Port lotniczy we Frankfurcie zaprasza do nowego Pirsu A-plus

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 17-12-2012

Tags: , , , ,

0

Lufthansa - FrankfurtFrankfurcki port lotniczy cztery lata czekał, aż w końcu się doczekał na swój nowy pirs A-plus. 800 m przedłużenie Terminalu 1 zostało oddane do użytku 10 października bieżącego roku Port lotniczy we Frankfurcie jest największym niemieckim lotniskiem i nawet budowany Willy Brandt, go nie pobije, a po uruchomieniu nowego pirsu jego pozycja lidera na wiele lat pozostanie niezagrożona. Rozbudowa była konieczna, by lotnisko mogło zwiększyć przepustowość. Nowy pirs przyczyni się do wzrostu liczby pasażerów o około 10 procent, z 59 milionów do 65 milionów osób w ciągu roku.

Wyłączność dla członków sojuszu

Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie wybudował nowy pirs A-plus za sumę 700 milionów euro. Wyłączność na korzystanie z niego należy do głównej niemieckiej linii lotniczej, czyli Lufthansy, korzystać mogą także inni operatorzy, którzy są zrzeszeni w sojuszu Star Alliance. 800 metrowy pirs A-plus umożliwia sprawną obsługę największych i najdłuższych samolotów typu A380 i Boeing 747-8 Intercontinental.

Pirs w liczbach

W nowym pirsie znalazło się pięć ekskluzywnych poczekalni, wszystko według najwyższych standardów, przy użyciu najnowszych technologii. Wszystko łącznie znalazło się na powierzchni 185 000 m.kw, taki wynik sprawia, że jest to największy obiekt na lotnisku we Frankfurcie. Nowy pirs A-plus liczy 7 stanowisk postojowych dla samolotów obsługujących trasy międzykontynentalne, z czego cztery mogą obsłużyć dwupoziomowe Airbusy A380. Nowe stanowiska alternatywnie służą również do obsługi 11 mniejszych samolotów, zapewniając wysoką efektywność boardingu. Terminalu 1 posiada ponad 60 sklepów i restauracji o łącznej powierzchni 12 000 m. kw.

Szybszy transfer

Największy port lotniczy znany jest jako główne centrum przesiadkowe Europy, dla wielu pasażerów istotny jest czas przesiadki, uruchomienie pirsu A-plus pozwoli na skrócenie czasu transferu, co bardzo usprawni podróże międzykontynentalne.

W przyszłości, kiedy na lotnisku wyląduje samolot z USA, zostanie skierowany pod strefę A terminalu 1, dzięki czemu transfer na samolot np. do Tunezji zajmie 45 minut, a nie jak do tej pory 60. Sprawniejsza i krótsza przesiadka w obrębie jednego terminalu jest dużo bardziej komfortowa dla podróżnych, gdyż pozwoli wyeliminować transport autobusami po płycie lotniska.

Wygoda ponad wszystko

Jak już wspominaliśmy, głównym użytkownikiem pirsu A-plus jest linia lotnicza Lufthansa, która posiada w nim pięć nowoczesnych poczekalni przeznaczonych na klientów Klasy Biznes oraz Pierwszej Klasy. Do ich dyspozycji będą wygodne miejsca do odpoczynku oraz pomieszczenia pozwalające na odświeżenie się przed dalszą podróżą. W całym porcie lotniczym niemiecki przewoźnik posiada odtąd ponad 14 000 m.kw powierzchni dla najdroższych klientów. Co ciekawe krzesła w pirsie A-plus posiadają wbudowane gniazdka elektryczne i porty USB, tak by oczekujący podróżni mogli podładować telefon komórkowy, lub skorzystać z notebooka.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X