Najnowsze wiadomości

Hiszpański Spanair zbankrutował

W późnych godzinach wieczornych pod koniec stycznia, hiszpańskie linie lotnicze Spanair w oficjalnym komunikacie ogłosiły upadek firmy. Lakoniczna informacja brzmiała następująco: “W związku z brakiem przejrzystości finansowej na najbliższe miesiące firma postanowiła zakończyć...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Parapetówka Ryanaira we Wrocławiu

Autor Fly | Kategoria Informacje, Linie Lotnicze | Dnia 10-05-2012

Tags: , , , , , , , , ,

0

ryanair wrocławStało się, tania linia lotnicza Ryanair uruchomiła swoją pierwszą w Polsce bazę, którą umiejscowiono we wrocławskim porcie lotniczym. To obecnie druga baza operacyjna Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej, pierwszą jest lotnisko w Kownie. Wydarzenie to jest ogromną szansa dla lotniska we Wrocławiu, bowiem posiada ono świetne położenie oraz dogodny dojazd, a więc doskonałe predyspozycje do tego by stać się jednym z najatrakcyjniejszych portów lotniczych w tej części Europy.

Irlandzki przewoźnik zdecydował, że początkowo w bazie pojawi się jedna maszyna typu Boeing, to pozwoli Ryanairowi wykonywać połączenia do miejsc, gdzie jeszcze takowej bazy nie ma, oraz do tych miast, gdzie już się takie znajdują. Według szacunków zarządu przewoźnika do końca bieżącego roku uda się obsłużyć 800 tys. podróżnych na wszystkich swoich połączeniach, natomiast dla samego portu oznacza to wzrost ruchu minimum o10%. Na tak optymistyczne rachunki z pewnością ma fakt wprowadzenie siedmiu nowych destynacji, które pozwolą zwiększyć liczbę odprawionych pasażerów o 200 tysięcy w ciągu roku.

Wśród nowości znalazło się między innymi połączenie do szwedzkiego Malm. Rejsy odbywają się trzy razy w tygodniu. W rozkładzie pojawią się również dwa popularne kierunki turystyczne Wenecja-Treviso obsługiwane w każdą środę oraz niedzielę tygodnia. Drugą atrakcyjną destynacją jest Paryż-Beauvais, dostępną trzy razy w tygodniu, dokładnie we wtorki, czwartki oraz soboty.

Tania linia lotnicza Ryanair wprowadziła również nowe połączenie do Bournemouth, do którego będzie można latać w poniedziałki i piątki. Oferta irlandzkiego przewoźnika obejmuje również rejsy na południe. W każdy wtorek i sobotę otworem stoi dla nas Malta, natomiast Kreta zaprasza w poniedziałki oraz piątki. Oczywiście warto również skorzystać z bajecznego słońca Toskanii, gdzie oczekuje na nas jedna z kluczowych pozycji światowej listy UNESCO, czyli krzywa wieża w Pizie.

Oznacza to, że w tym roku port lotniczy we Wrocławiu pobije swoje dotychczasowe rekordy, bowiem w regularnej ofercie posiada aż 62 kierunki. Na liczbę tą składają się oczywiście nowości, ale także dotychczasowe destynacje takie jak Malaga, Mediolan Bergamo, Londyn Stansted, Alicante, czy Bruksela Charleroi. Czyli 40 rejsów regularnych oraz 22 połączenia czarterowe, które także zwiększyły się w stosunku do zeszłego roku o 5 pozycji.

Zarząd lotniska czyni wszelkie starania by tania linia lotnicza zdecydowała się zbazować we Wrocławiu drugi swój samolot. Tym samym pojawiło by się kilka kolejnych nowości. Wiele zapytań ze strony pasażerów dotyczy między innymi Madrytu oraz portugalskiego Porto lub Lizbony. Pod uwagę brane są również greckie miasta takie jak Saloniki, czy wyspa Kreta. Władzie lotniska nie ukrywają również, że w przyszłości chciałaby do swojej oferty dołożyć również kierunki z basenu śródziemnomorskiego, ale przewoźnik decyzję opierać będzie na zainteresowaniu jakim cieszyć się będą debiutujące aktualnie destynacje.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X