Najnowsze wiadomości

Gallant Hotel w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro znane jest w karnawału i wszechobecnej samby, jednak po Mundialu zyskała to także piękny stadion i rzeszę turystów, którzy chcą tam pojechać i poczuć atmosferę brazylijskiej zabawy. O ile bilet na samolot, to prosta sprawa, o tyle nocleg w hotelu stanowi już poważniejszy...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Nowy Boeing 737-800 linii Enter Air wylądował w Warszawie

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 25-02-2011

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

0

Linia lotnicza Enter Air nową polską nisko-kosztową linią czarterowa, której sieć połączeń obejmuje najpopularniejsze miejsca na wakacyjnej mapie Polaków. Linia działa od kwietnia 2010 roku, a więc jest bardzo młoda jak na doświadczony rynek Polski. rozpoczęła działalność operacyjną w kwietniu 2010 r.

Boeing 737-800

Enter Air dysponuje trzema samolotami typu Boeing B737-400, który w optymalnej konfiguracji 168 posiada miejsc pasażerskich i jest certyfikowany w Polsce zgodnie z przepisami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego. Samoloty, personel oraz wszelkie procedury są kontrolowane przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego pod względem spełnienia wysokich norm bezpieczeństwa i ochrony. Nowym nabytkiem tychże linie lotniczych jest Boeing 737-800, ale o tym później. Linia stwarza swoim pasażerom możliwość wyboru miejsca w samolocie w momencie kupna wycieczki. Wyloty Enter Air odbywają się z lotnisk w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Dla biura TUI Poland rodzimy przewoźnik będzie obsługiwać loty z Warszawy i Poznania na takich kierunkach jak: Hurgada (Egipt), Antalia (Turcja) Rodos, Kos i Heraklion (Kreta).

Wracając do nowej maszyny w szeregach Enter Air, jest to Boeing 737-800, który 17 stycznia w późnych godzinach wieczornych wylądował na warszawskim lotnisku im. Chopina.

Nowy samolot nosi polskie znaki rejestracyjne (SP-ENZ), a tuz po wpisaniu do certyfikatu operacyjnego przewoźnika (AOC). rozpocznie regularne loty. Maszyna jest wynajmowana od Macquairie Aircraft Leasing Services Ltd. Na pokład może zabrać 189 pasażerów. Poprzednio maszyna należała do Air Berlin, gdzie sprawowała się świetnie.

Początkowo pierwszy Boeing 737-800 we flocie czarterowych linii lotniczych Enter Air będzie wykorzystywany na trasach do Egiptu i Hiszpanii. Jeśli chodzi o sezon letni, to poleci m.in. do Grecji i Turcji. Wieści niosą, że od sezonu zimowego 2011/12, przewoźnik doda do swojej siatki połączeń loty znacznie dłuższe niż obecnie dostępne.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X