Najnowsze wiadomości

Pierwsza rocznica Boeinga 787

Dokładnie rok mija odkąd japońskie linie lotnicze ANA otrzymały pierwszy samolot Boeing 787 Dreamliner. Rok temu ten liniowiec marzeń w końcu otrzymał niezbędne certyfikaty i mógł polecieć do swojego nowego właściciela. Nie obyło się oczywiście bez problemów, choć maszyna...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Nowości w Skandynawskich liniach lotniczych

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 27-01-2012

Tags: , , , , , ,

0

Skandynawskie linie lotniczeMnogość linii lotniczych, zarówno tradycyjnych jak i przedstawicieli niskobudżetowych przewoźników sprawia, że linie muszą coraz bardziej starać się o pozyskiwanie a przede wszystkim zadowolenie klientów. Dlatego z roku na rok linie podwyższają standardy aby pozyskać jak największą ilość klientów.

Skandynawskie linie lotnicze postanowiły zwiększyć komfort lotu poprzez wprowadzenie nowych foteli. Fotele są dużo lżejsze od wcześniejszych modeli, a tym samym bardziej sprzyjają ekologii. Na ochronę środowiska zwraca uwagę coraz więcej linii lotniczych. Przyjazny środowisku jest Norwegian a także brytyjskie linie easyJet. EasyJet wprowadziły specjalny materiał na skrzydła samolotu, które amortyzują hałas i ograniczają przedostawanie się spalin do powietrza. SAS poza tym w swoich nowych fotelach przewidział więcej miejsca na nogi. Nowe fotele sprawiają, ze samoloty będą lżejsze o prawie 400 kilogramów, co pozytywnie wpływa na ekonomię. Pierwsze nowo wyposażone samoloty będą latały już od wiosny 2012 roku.

Skandynawskie linie lotnicze są także znane z licznych, korzystnych promocji. Bardzo tanio można było kupic w tych liniach bilety lotnicze do Bergen z Warszawy. Bergen uważane jest za jedno z najpiękniejsze miasto Norwegii. Ogólnie wczasy w Skandynawii stały się jeszcze bardziej popularne i coraz więcej linii lotniczych oferuje ciekawe ceny połączeń miedzy innymi do Bergen, Stavanger, czy Oslo.

Port lotniczy w Poznaniu obchodził już 15 rocznicę bytności SAS. Skandynawskie linie lotnicze były pierwszymi, które latały z lotniska w Poznaniu. Obecnie specjalizuje się w tym mieście w oferowaniu lotów dla klientów biznesowych.

Skandynawskie linie lotnicze były od lat wzorem dla innych linii i wprowadzały znaczne rewolucje na rynku lotniczym. Między innymi jako pierwsze latały nad obszarem polarnym. Jako pierwszy wprowadził także dwusilnikowy odrzutowiec. Był także pionierem w oferowaniu klientom dostępu do Internetu a także jako pierwszy zakazał pasażerom palenia na pokładzie samolotów.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X