Najnowsze wiadomości

Lot i Lufthansa – opłata za rezerwację miejsca

LOT w czasie restrukturyzacji wprowadził mnóstwo zmian. Niestety nie wszystkie są dobre dla pasażerów. Między innymi może wprowadzić opłaty za rezerwację miejsca w samolocie. Od 28 października planuje się wprowadzić nowy regulamin. Do tej pory taka rezerwacja była bezpłatna....

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Niezapomniana podróż Ekspresem Lodowcowym

Autor Fly | Kategoria Podróże | Dnia 17-08-2011

Tags: , , , , , , , , , ,

0

Ekspres LodowcowyWielu z nas chciałoby przeżyć niezapomnianą podróż do miejsca, które zapiera dech w piersiach. Takich bajecznych wrażeń dostarczyć może podróż Ekspresem Lodowcowym, który oferuje przejazdem jedną z najbardziej ekscytujących tras kolejowych na świecie. Odcinek z St. Moritz lub Davos w poprzek szwajcarskich Alp do stóp słynnego szczytu Matterhorn w Zermatt pokonuje on w 7,5 godziny ukazując turystom piękną scenerię Alp.

Pokonując 291 mostów, 91 tuneli i siedem dolin możemy spędzić kilka godzin w malowniczej, górskiej krainie. Z Davos lub St. Moritz ekspres jedzie wzdłuż doliny Albula (znajduje się ona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), następnie pokonuje strome ściany wąwozu Renu i wjeżdża na wysokość 2033 m n.p.m. na Przełęcz Oberalp (umożliwia to mechanizm zębatkowy) i za tunelem Furka wjeżdża do słonecznego Wallis, gdzie przez panoramiczne okna podziwiać można słynny na cały świat szczyt Matterhorn. każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Szwajcarzy doskonale wiedzą, że kto tylko wsiądzie do tego pociągu, z pewnością wyjdzie zachwycony, jest to nie lada gratka dla amatorów kolejowych podróży.

Podróż tym najwolniejszym na świecie ekspresem dostarcza ciągle zmieniających się krajobrazów od soczyście zielonych dolin aż po niebezpieczne klify szwajcarskiego Grand Canyon.

Ekspres wyposażony jest w wagon restauracyjny, gdzie na bieżąco serwowane są specjalności szwajcarskiej kuchni, serowe przekąski, fundue czy inne smakołyki podawane są na białym obrusie w porcelanowej zastawie. Ponadto ekspresowi kelnerzy oferują wyśmienite drinki, atrakcją jest nalewanie alkoholu do małych kieliszków z wysokości co najmniej jednego metra.

Podróż koleją to nie tylko Ekspres Lodowcowy, cały szwajcarski system kolejowy w kraju działa na najwyższym poziomie, gęsta sieć sprawia, że po całym obszarze można wygodnie podróżować, pociągi jeżdżą regularnie co godzinę a nawet pół. Bilet Swiss Pass daje możliwość podróżowania po całym kraju.

Skoro już mowa o kolei warto wspomnieć że do Szwajcarii możemy się dostać nie tylko liniami lotniczymi LOT, czy SWISS, lecz także właśnie koleją. Z Warszawy do Zurychu codziennie o godzinie 18:10 odjeżdża pociąg EuroNight, cała podróż trwa około 16 godzin z przesiadką w Koln, możliwa jest też podróż przez Berlin.

Ekspres Lodowcowy

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X