Najnowsze wiadomości

Parapetówka Ryanaira we Wrocławiu

Stało się, tania linia lotnicza Ryanair uruchomiła swoją pierwszą w Polsce bazę, którą umiejscowiono we wrocławskim porcie lotniczym. To obecnie druga baza operacyjna Ryanaira w Europie Środkowo-Wschodniej, pierwszą jest lotnisko w Kownie. Wydarzenie to jest ogromną szansa dla lotniska...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Madryt w pigułce

Autor Fly | Kategoria Ciekawe Miejsca, Podróże | Dnia 29-03-2011

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

0

MardytO Hiszpanii można pisać długo i dużo. Wielu Polaków upodobało i ukochało ją sobie dość szczególnie. Wśród nich jestem i ja. Najczęściej ciągnie nas w jej nadmorskie tereny. Dla potrzebujących i spragnionych błogiego poleniuchowania sobie w promieniach słońca i na gorącym piasku, niewątpliwie są to jedne z najlepszych w Europie terenów.

Położona na wysokości 600 m n.p.m. w samym sercu Półwyspu Iberyjskiego jej stolica Madryt, jest najwyżej położoną w Europie. Symbolem Madrytu jest Plaza Major, na który otwiera się dziewięć bram wzniesiony na kolumnadach. To ogromne miasto naszpikowane wręcz jest zabytkami i nowoczesnymi budowlami. Pełno w nim pałaców, muzeów oraz wielohektarowych parków. Nad brzegami rzeki Manzanares na uwagę zasługują parki i ogród botaniczny z 1781 roku.

Atrakcji turystycznych w stolicy Hiszpanii jest bardzo dużo i większość ich znajduje się blisko siebie. Wartymi zobaczenia są Pałac Królewski, Pałac Kryształowy, madrycka katedra La Almudena, Kościół San Isidro, fontanna z posągiem bogini płodności Kybele, Świątynia Debod, potężna granitowa brama miasta Puerta de Alcalá; wieża El Faro de La Moncloa, most Toledo. Na Placu Hiszpańskim zobaczymy dość wysoki pomnik Cervantesa, Don Quijote’a i Sancho Panzy z ich wiernymi wierzchowcami oraz ukochaną rycerza Dulcyneę. Atrakcją są madryckie muzea: Muzeum przy Paseo del Prado, Museo Arqueológico Nacional, Muzeum w Real Academia de Bellas Artel, Muzeum Sztuki Zdobniczej, Museo Thyssen-Bornemisza, Muzeum Wojska i Muzeum Kolejnictwa. W Madrycie znajduje się największa w Hiszpanii arena do walki byków Plaza de Toros de las Ventas. Dla zainteresowanych sezon walk rozpoczyna się w marcu a kończy w październiku. Odbywają się w niedziele i święta.

W Madrycie znajduje się niesamowicie duża ilość restauracji, barów, kawiarni i innych lokali gastronomicznych. Przebogate jest też toczące się w dyskotekach i klubach nocnych, trwające aż do rana, życie nocne. Lokali tego typu najwięcej jest w centrum miasta. Popularnością cieszy się w nich muzyka flamenco, a w których na żywo można obejrzeć pokaz tego tańca. Sporo dyskotek i barów jest gejowskich.

Madryt dysponuje przebogatą i na każdą kieszeń bazę noclegową, proponującą turystom luksusowe hotele, apartamenty oraz tanie hotele i schroniska. Ostatnio z zebranych na europejskich plażach odpadów, stanął w centrum Madrytu, będący dziełem niemieckiego artysty Ha Schulta, Beach Garbage Hotel. Jest to tymczasowa konstrukcja mająca na celu uświadomienia jak bardzo zaśmiecamy naszą kulę ziemską, a w tym konkretnym wypadku kontynent europejski. Hotel ma pięć pokoi. W 100 proc. zbudowany jest z odpadów, z czego 40 proc. pochodzi z plaż Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, a resztą są śmieci i starocie wyciągnięte ze śmietników i targów staroci.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X