Najnowsze wiadomości

Irlandzka zmiana perspektywy

Do tej pory Ryanair nie zwracał kompletnie uwagi na potrzeby klientów. Traktował ich jak przysłowiowe worki ziemniaków, przez co podróż stawała się uciążliwa zarówno dla pasażerów jak i członków podniebnej załogi. Gdy już wszyscy porzucili nadzieję...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Lot i Lufthansa – opłata za rezerwację miejsca

Autor Fly | Kategoria Informacje, Linie Lotnicze | Dnia 19-11-2013

Tags: , , , , , ,

0

PLL LOTLOT w czasie restrukturyzacji wprowadził mnóstwo zmian. Niestety nie wszystkie są dobre dla pasażerów. Między innymi może wprowadzić opłaty za rezerwację miejsca w samolocie. Od 28 października planuje się wprowadzić nowy regulamin. Do tej pory taka rezerwacja była bezpłatna. Na razie LOT nie uściślił, czy różne fotele będą miały różne ceny. LOT nie podał także wysokości opłat. Nie tylko LOT zdecydował się na zmiany. W listopadzie takie opłaty będzie pobierała także Lufthansa. Niemieckie linie lotnicze będą życzyły sobie około 10 euro. Jeżeli będziemy rezerwować fotel z miejscem na nogi koszt wyniesie 20 euro. Na trasach długodystansowych wzrośnie do 60 euro.

PLL LOT – nowości w drodze do odzyskania dawnej pozycji

LOT wprowadza wiele zmian, gdyż marzy o odzyskaniu dawnej pozycji. Między innymi nastawił się na bardziej uwidocznioną reklamę, gdyż wcześniej wiele promocji Lotu nie było dobrze znanych. W Locie pojawiły się nowe samoloty, a także wiele atrakcyjnych ofert jak Szalona środa czy Krajowe first minut, czyli przeloty krajowe w atrakcyjnej cenie. LOT ma jednak trudna sytuację, szczególnie przez tanie linie lotnicze. Według statystyk LOT zajął miejsce dopiero po wizz air i ryanair. Ryanair ma aż 30 procent użytku w rynku lotniczym, z kolei pozycja wizz air także rośnie. Tanie latanie zwykle korzystają z mniejszych lotnisk. Wizz air stacjonuje na Okęciu, gdyż nie chce na razie wracać do Modlina. LOT musi uporać się z konkurencją a tak niskie ceny bardzo trudno przebić. Irlandzki przewoźnik poszerza swoją ofertę, miedzy innymi o przeloty krajowe. Od 2014 roku będziemy mogli latać po Polsce Ryanairem. Ryanair musiał stacjonować na Okęciu, z powodu remontu pasa startowego. Jednak od września oferuje mnóstwo promocji z podwarszawskiego lotniska. Ryanair ma dwie bazy w Polsce, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i myśli o kolejnych. Rozwój tanich linii lotniczych w Polsce jest ogromny. Pasażerowie mimo wszystko zwracają uwagę na niskie ceny, a niekoniecznie na wygodę. Jednak wielu pasażerów korzysta z regularnych połączeń. W statystykach sprzedaży biletów lotniczych, trzecie miejsce zajmuje Lufthansa.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X