Najnowsze wiadomości

Port lotniczy we Frankfurcie zaprasza do nowego Pirsu A-plus

Frankfurcki port lotniczy cztery lata czekał, aż w końcu się doczekał na swój nowy pirs A-plus. 800 m przedłużenie Terminalu 1 zostało oddane do użytku 10 października bieżącego roku Port lotniczy we Frankfurcie jest największym niemieckim lotniskiem i nawet budowany Willy Brandt,...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Linie lotnicze Finnair notują wzrost na koniec 2010 roku

Autor Fly | Kategoria Informacje, Linie Lotnicze, Podróże | Dnia 05-05-2011

Tags: , , , , , , ,

0

Finnair AsiaPrzez cały rok 2010 linie lotnicze Finnair wykonując regularne loty po całym świecie obsłużyły łącznie 6,2 mln pasażerów, a więc nieco poniżej 1 procenta mniej niż w poprzednim roku. Natomiast w ramach połączeń z miastami azjatyckimi fiński przewoźnik obsłużyły ponad 1,2 mln pasażerów, co stanowi o 0,8 procenta więcej niż w latach ubiegłych. Wszystko dzięki zwiększonej liczbie sprzedanych biletów lotniczych na loty z i do Azji. Ruch pasażerski Finnair na trasach azjatyckich w porównaniu z rokiem 2009 wzrósł o ponad 2,5 procent. W Polsce sprzedaż biletów w porównaniu z rokiem 2009 wzrosła o 7 procent. Wzrost sprzedaży biletów na loty z Polski do miast azjatyckich obsługiwanych przez Finnair wyniósł blisko 16 procent co jest bardzo dobrym wynikiem jeśli chodzi o kraje europejskie.

Mimo wybuchu wulkanu na Islandii, kiedy to tysiące samolotów miało przymusowy postój, w sumie z usług wszystkich rodzajów lotów skorzystało 7,1 mln pasażerów. Jednak całkowita sprzedaż biletów spadła poniżej 4 procent w wyniku mniejszego ruchu pasażerskiego głównie w celach turystycznych.

Finnair AsiaZeszłoroczny przychód jednostkowy na tzw. pasażerokilometr zwiększył się o 9 procent, tak dobry wynik linie lotnicze Finnair zawdzięczają bardzo dobremu wynikowi jaki udało się zanotować w trzeci kwartale 2010 roku. Azja to bardzo chłonny rynek, dlatego nie dziwi zwiększone zainteresowanie podróżami w celach biznesowych pomiędzy Europą a Azją.

Również Polska zanotowała kilka wzrostów, np. liczba biletów sprzedanych w Polsce zwiększyła się o 7 procent, w tym 33 proc. tylko w ramach klasy biznes. Najlepszy wynik zanotowała trasa Warszawa – Seul, gdzie sprzedaż zwiększyła się 1,42 raza. Jeśli chodzi o wartość wszystkich biletów linii Finnair, to wzrosła o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X