Najnowsze wiadomości

AirBerlin – latać ekologicznie

Niemieckie linie lotnicze AirBerlin w ramach realizacji projektu „Ekologiczne latanie” „odchudzały” wszystkie maszyny typu A330. Zadanie polegało na zidentyfikowaniu i usunięciu niepotrzebnych przedmiotów znajdujących się na pokładach samolotów. Z badań wynikało,...

Zobacz więcej »

Twitter - Linie lotnicze

Coraz więcej przewoźników w polskich portach lotniczych

Autor Fly | Kategoria Linie Lotnicze | Dnia 17-04-2012

Tags: , , , , , ,

0

DusseldorfPolskie porty lotnicze bardzo szybko się rozwijają. Nawet te mniejsze, regionalne zapełniają się nowymi przewoźnikami i połączeniami. Nowy, wiosenny sezon przynosi mnóstwo ciekawych ofert i desygnacji.

Najpopularniejsza tania linia lotnicza- Ryanair zapowiada nowe relacje z Bydgoszczy, Gdańska i Krakowa. Z Bydgoszczy polecimy do Barcelony, natomiast z Gdańska i Krakowa na Cypr. Ryanair otwiera także połączenia do Budapesztu z Balic. Z nowego portu lotniczego w Modlinie będzie latał aż do dziewięciu miast. Ostatnioogłosił nowe połączenie z Dusseldorfem.

Duże zmiany szykują się także w Wizz Air. Przede wszystkim nie będzie latał już w ogóle od lipca z Okęcia. Wszystkie samoloty zostaną przeniesione do Modlina. Dlatego Wizz Air z aż 20 procentową obniżką wyprzedaje bilety lotnicze. Ponadto bardzo otwiera się na kierunki norweskie. Od kwietnia rusza nowe połączenie do Stavanger i Trondheim. Obecnie najwięcej lotów oferuje z Gdańska do Bergen w bardzo niskich połączeniach.

DusseldorfZ portu lotniczego w Katowicach ruszają połączenia do Kopenhagi linii Sas. Dotąd do stolicy Danii latały głównie samoloty z Gdańska i Poznania. Skandynawskie linie lotnicze jako pierwsze zaoferowały loty zagraniczne z Poznania. Również w wielu innych dziedzinach były wzorem dla innych przewoźników, między innym jako pierwsze leciały na biegun polarny.

Dzięki tym połączeniom jeszcze bardziej wzmocni się pozycja portów lotniczych w naszym kraju. W ostatnim czasie zyskują na popularności. Zeszły rok był rokiem lotniska w Gdańsku- Rębiechowo. Ze wszystkich lotnisk, właśnie tam zanotowano największy wzrost ilości obsłużonych pasażerów a także operacji lotniczych. Duże znacznie ma także lotnisko we Wrocławiu, w którym Ryanair stworzył swoją bazę- pierwsza i dotychczas jedyną w naszym kraju. Do Polski niebawem wkroczą także dwie nowe linie. Pierwszą z nich jest tania linia lotnicza Volotea, która oferuje loty z Krakowa do Wenecji. Linia Air One będzie sprzedawała bilety lotnicze z Warszawy do Mediolanu i także Wenecji. Włoskie miasta od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, stąd potrzeba na częstotliwość tych kierunków jest bardzo duża.

Skomentuj

Spam protection by WP Captcha-Free

X